Kredyty

Drogie kredyty i wysokie raty były udręką dla wielu z moich klientów. Zaciągane są zazwyczaj w pośpiechu, pod presją czasu. Decyzje o wyborze oferty podejmowanie są często na prędko rzetelnej analizy innych ofert, zwykle z
„bonusami”. Klienci nawet nie wiedzą, że mogą płacić mniej. Mało tego są święcie przekonani że ubezpieczenia dopięte do kredytu wcale nie są obowiązkowe.
Jeśli obecnie spłacasz kredyt możemy sprawdzić Twoją umowę po to żeby:

1. odzyskać opłacone ubezpieczenie
2. anulować opłaty okołokredytowe
3. renegocjować marżę

Jeśli przygotowujesz się do wzięcia kredytu pozwól, że 3 odrębne, niezależne i konkurujące ze sobą firmy przeanalizują dla Ciebie już zaproponowane oferty. Dopiero wtedy podejmiesz decyzje w wyborze banku. Taka selekcja nie jest możliwa do wykonania przez jedną osobę czy pracownika banku.
Dla jednej osoby bywa to zbyt czasochłonne a pracownik banku nie jest niezależny. Unikasz wówczas oferty pierwszej z brzegu albo tej która liczy się do planu sprzedażowego.
Zawsze masz wybór.

 


 

Kredyty w CHF

Jeśli jesteś frankowiczem to mam dla Ciebie dobrą informacje. Prawdopodobnie Twoja umowa zawiera klauzule niedozwolone, tzw abuzywne, czyli sprzeczne z przepisami prawnymi które obowiązywały. Banki stosowały je w umowach i stosują do dziś.
Być może nie wiesz, że możesz rościć do banku z tytułu klauzuli spreadowej, klauzuli indeksacyjnej czy walutowej. Być może nie wiesz, że możesz przyłączyć się do pozwu zbiorowego jakie toczą się
przeciw bankom.
Na pewno nie wiesz, że kancelarie prawne w wielu miejscach w Polsce wygrały już spory z bankami.
Na pewno nie prędko się o tym dowiesz bo Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu zabrania reklamy w prasie i innych środkach masowego przekazu.
Dowiesz się tego od dobrego doradcy.