SUKCESJA FIRMY

Sukcesja to przekazanie firmy w ręce następnego pokolenia.

Firmę często traktuje się jako dzieło życia, owoc ciężkiej pracy i wizji. Naturalne jest więc, że każdy właściciel chciałby, aby przetrwała w rękach najbliższych mu osób.
Nie jest to jednak prosty proces. Jeśli nie zaplanujesz go wcześniej może się zdarzyć, że Twoi następcy stracą to, co powinno trafić w ich ręce. Pomagam zaplanować scenariusz przekazania firmy w sytuacji nagłego odejścia właściciela, niezależnie lub w powiązaniu z długotrwałym procesem sukcesji w firmie.

PROCES SKUTECZNEJ SUKCESJI

1. Raport

Ocena obecnej sytuacji oraz propozycje scenariuszy przyszłości firmy opracowane na indywidualne zamówienie

2. Przewodnik

Instrukcja postępowania dla spadkobiercy przygotowana przez przedsiębiorcę w formie elektronicznej lub papierowej.

3. Opiekun

Usługa informacyjna dla spadkobiercy w zakresie prawnym, organizacyjnym i konsultingowym uruchamiana w chwili odejścia przedsiębiorcy.

S
SUKCESJA – TWOJA FIRMA Z PLANEM NA LATA
O przyszłości należy myśleć, lecz nie trzeba się o nią martwić… Sukcesja w firmie to temat dość nowy w Polsce ale nabierający coraz większego znaczenia. Dużo mówi się o znaczeniu tego procesu i jego długoterminowym charakterze. A co z sukcesją w przypadkach nagłych zdarzeń losowych dotyczących zdrowia lub życia właściciela? Takich, których z reguły nie da się przewidzieć, a więc nie można się na nie przygotować. Czy na pewno? My wierzymy, że da się zabezpieczyć w każdej sytuacji. Trzeba tylko dobrze wszystko zaplanować…

SUKCESJA NA NASZYM, POLSKIM RYNKU

Sukcesja jest nowym tematem na polskim rynku. Dotyczy coraz większej ilości firm rodzinnych, z których większość powstała na początku lat 90. Wchodzą więc aktualnie w czas zmian pokoleniowych.

RODZAJE DZIAŁALNOŚCI A SUKCESJA

Modele sukcesji mogą być różne, zależy to od rodzaju działalności. Aby dopasować plan działania skuteczny w Twojej firmie umów się na konsultacje i sprawdź czego potrzebujesz by zapewnić bezpieczeństwo w swojej firmie.